Menu


Inne choroby tarczycy


Przeczytaj też

Dzielenie się doświadczeniami i jego znaczenie

Osoby, u których zdiagnozowano chorobę Hashimoto z reguły nie mogą pochwalić się tym, że nastąpiło to szybko i sprawnie. Każdy z nich ma swoją własną historię choroby i niemal każda charakteryzuje się tym, że jest wyjątkowo przejmująca. Cieszy zatem to, że pacjenci, którzy muszą otaczać swoją tarczycę szczególną opieką, coraz częściej dzielą się swoimi doświadczeniami.

Sojusznikiem w walce z następstwami choroby Hashimoto w szczególny sposób staje się Internet i to on skupia zazwyczaj osoby, które muszą się z nią zmagać. Na kolejnych stronach można zapoznać się przy tym nie tylko z opracowaniami naukowymi, ale i z relacjami kolejnych pacjentów próbujących spowolnić tempo rozwoju schorzenia. Czytanie taj jednej, jak i drugiej grupy publikacji jest jak najbardziej wskazane, w leczeniu chorób tarczycy dużą rolę odgrywa bowiem kondycja psychiczna pacjenta. Im jest ona lepsza, tym większa jest szansa na to, że uda się zwalczyć najbardziej uciążliwe konsekwencje choroby. Doświadczenia pacjentów są cenne również dla lekarzy, choć bowiem choroba Hashimoto uważana jest ciągle jeszcze za nieuleczalną, wcale nie brakuje osób uważających, że w przyszłości nie da się tego zmienić.

Sceptyczka
Hej, hej! Czy nikomu z Was nie zaproponowano kuracji płynem Lugola? Ma ktoś jakieś doświadczenia w tej sprawie? Jakiś lekarz, który wie coś więcej, niż to, że jak "Hashimoto, to podajemy hormony". Staram się oszacować, jaka jest świadomość chorych i lekarzy odnośnie leczenia płynem Lugola.
4 lata temu
0
Odpowiedz
Musisz mieć włączone javascript, aby wyświetlać komentarze.
aaga
no niestety musisz zmusic corke na badania przede wszystkim tsh , i anty-TPO
5 lata temu
0
Odpowiedz
Musisz mieć włączone javascript, aby wyświetlać komentarze.
ludwika
Córka miała rozpoznanie tej choroby w czasie ciąży. Po ciąży nie leczyła się.obecnie nie radzi sobie w życiu. Czy to nawrót choroby? Wygląda to na depresję. Proszę o radę.
6 lata temu
+1
Odpowiedz
Musisz mieć włączone javascript, aby wyświetlać komentarze.
Musisz mieć włączone javascript, aby wyświetlać komentarze.