Menu


Inne choroby tarczycy


Przeczytaj też

Choroba Hashimoto - Forum

Strona główna forum
Hashimoto - dziedziczenie
Rozalia: Hashimoto - dziedziczenie
29.04.12 0:25
Mija rok kiedy pierwszy raz usłyszałam o tej chorobie i że dotyczy mnie .Chciałabym dowiedzieć się czy ta choroba będzie męczyć też moje dwie córeczki

re: Hashimoto - dziedziczenie autor: Paweł
29.04.12 19:33
#1
Choroby tarczycy są w pewnym stopniu dziedziczone, więc istnieje prawdopodobieństwo, że Hashimoto może dotknąć którąś z Twoich córek. Nie ma jednak powodów do nadmiernego niepokoju. Z tego co się orientuje prawdopodobieństwo "przekazania" choroby nie jest duże, mowa jest bardziej o predyspozycjach, niż realnym zagrożeniu.
re: Hashimoto - dziedziczenie autor: Ania
31.05.12 11:27
#2
No racja że jest mało prawdopodobne, ale u mnie jest tak że to moja (wtedy) półtoraroczna córka zachorowała, odkryliśmy to przypadkiem. Teraz ma 4 lata, ale coś się dzieje bo jej strasznie wypadają włosy.
re: Hashimoto - dziedziczenie autor: Edyta
24.06.12 22:38
#3
moja mama ma hashimoto, i ja też mam - taka już nasza uroda, co wcale nie znaczy, że Twoje dzieci też ją będą miały.
re: Hashimoto - dziedziczenie autor: Ola
17.08.12 14:35
#4
Niestety jest to choroba dziedziczna podobno w 95%
ale to ogólnie dotyczy chorób układu odpornościowego.
Ja jestem chora i moja mama też jest chora. Mogłam zachorować na inną chorobę autoimmunologiczną ale jestem chora na hashimoto.
re: Hashimoto - dziedziczenie autor: Weronika
29.01.13 8:38
#5
Podobnie u mnie. Moj tato(!) ma Hashimoto, o czym dowiedzielismy sie kiedy jego organizm praktycznie "wyniszczyl" jego tarczyce. Lekarz nie wpadl na to, ze mezczyzni, choc nieczesto, ale jednak tez zapadaja na choroby tarczycy. U mnie stwierdzono niedoczynnosc tarczycy w polowie 2010. Od kilku miesiecy wiem z pewnoscia, ze to Hashimoto. Wiec choc wiem, ze sa gorsze choroby, to mam nadzieje, ze ani twoje ani moje dzieci tego nie odziedzicza.
Napisz odpowiedź
Imię *
E-mail *
Odpowiedź
*
Przepisz kod
* - pola wymagane